دانلود ومعرفی کتابهای تبلیغات و روابط عمومی

کتاب در زمینه تبلیغات به نسبت عمر بلند این صنعت در کشورمان اندک چاژ شده ونبود مرجعی در زمینه معرفی کتاب به وضوح به چشم می خورد این بلاگ تلاش بنده در جهت معرفی کتا بهای و فعالان این عرصه است

کتاب : جنگ روانی

کتاب : جنگ روانی

پژوهشکده تحقیقات اسلامی به تازگی چاپ دوم کتاب "جنگ روانی" نوشته حسین متفکر را توسط انتشارات زمزم هدایت چاپ و منتشر کرده است.
جنگ روانی امروزه بخش مهمی از فعالیت های سیاسی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی و تبلیغاتی کشورهای استعماری و استکباری را تشکیل می دهد. این فعالیت تحت پوشش سازمان های اطلاعاتی در سطح ملی و بین المللی دارای کارکردهای گوناگون می باشد و هدف عمده آن، تخریب و تضعیف روحیه حریف یا دشمن و تغییر در نگرش و تصمیم آنها است که با شیوه ها، روش ها، ابزارها و سیستم های مختلف اعمال می گردد.
این کتاب به منظور آشنایی کلی با این پدیده در هفت فصل تدوین گردیده است:
فصل اول به کلیات بحث از قبیل بیان موضوع، ضرورت، اهداف و تعاریف جنگ روانی و فرق آن با عملیات روانی و جنگ سرد می پردازد.
فصل دوم، از تاریخچه و سیر پیدایش و تحولات جنگ روانی، شامل ادوار جنگ روانی (عصر باستان، میانه، معاصر)، دیدگاه های کلی و عوامل موثر در جنگ روانی و مبانی روان شناختی آن بحث می کند.
در فصل سوم، از هدف های رفتاری جنگ روانی که القای غم، یاس و ناامیدی در رسیدن به اهداف و ایجاد رعب و وحشت می باشد، بحث به میان آمده است.
فصل چهارم، درباره ماهیت عملیات روانی، اصول عملیات روانی، مدار اطلاعات آن، سازمان و طرح های عملیات روانی بحث می کند.
فصل پنجم از شیوه های اعمال جنگ روانی بحث می کند. این شیوه ها عبارتند از: تبلیغات، شایعه پراکنی، شست و شوی مغزی، تحریف واقعیات، تفرقه افکنی، فریبکاری، ترور و سانسور.
در فصل ششم، سیستم ها، ابزارها و امکانات جنگ روانی، اعم از مطبوعات، رادیو، تلویزیون، ماهواره، رایانه و نقش و تاثیرات آنها در اعمال جنگ روانی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.
و سرانجام در فصل هفتم از جایگاه جنگ روانی در سلسله جنگ ها، عملیات روانی در جنگ های معاصر، هماهنگی اقدامات نظامی و غیرنظامی، نقش عملیات روانی در پشتیبانی از سایر عملیات ها و نقش آن در پشتیبانی از توسعه و پدافند داخلی بحث شده است. 

نویسنده: حسین متفکر / ناشر: انتشارات زمزم هدایت / نوبت و سال انتشار: دوم ۱۳۸۴ / تعداد صفحات: ۲۲۳ / قیمت: ۱۲۰۰۰ ریال

+   عماد عبادی ; ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٧

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir