دانلود ومعرفی کتابهای تبلیغات و روابط عمومی

کتاب در زمینه تبلیغات به نسبت عمر بلند این صنعت در کشورمان اندک چاژ شده ونبود مرجعی در زمینه معرفی کتاب به وضوح به چشم می خورد این بلاگ تلاش بنده در جهت معرفی کتا بهای و فعالان این عرصه است

بازار گرم تبلیغات و بازاریابی در افغانستان

بازار گرم تبلیغات و بازاریابی در افغانستان

 

تا همین چند سال پیش، بازاریابی و تبلیغات کالاها در بازارهای افغانستان، به سبک سنتی و آن هم تنها از طریق رادیو و تلویزیون دولتی این کشور صورت می گرفت و کمتر کسی به شیوه های نوین تبلیغات دسترسی داشت.

اما امروزه بخش اعظم درآمد رادیوها و تلویزیون های خصوصی افغانستان را تبلیغات اجناس و کالاهای شرکت های تجاری تشکیل داده است.

تجارت و مالیات

Untitled-1.gif

تابلوهای کوچک و بزرگ تبلیغاتی، تقریباً در همه جا به چشم می خورد
ظرف شش سال گذشته، تجارت در افغانستان بطور قابل توجهی افزایش یافته است به گونه ای که بخش اصلی درآمد دولت این کشور از ناحیه مالیات و ترانزیت کالاهای تجاری تامین می شود.

کارشناسان اقتصادی می گویند طبیعی است که به هر اندازه تجارت در یک کشور رشد یابد، به همان میزان داد و ستد و در نتیجه تبلیغات کالاها افزایش می یابد.

در این آگهی ها، شرکت هاى خصوصى تلفن همراه، از نوآوری های خود می گویند، بانک ها شیوه هاى جدید بانکدارى را تبلیغ مى کنند، شرکت هاى هواپیمایى به مردم مى گویند که با چه نوع هواپیمایى به کدام کشورها مى توانند سفر کنند و حتی وزارت های داخله و دفاع در مورد تامین امنیت تبلیغ می کنند.

در این میان، تبلیغات شرکت های مخابراتی و تلفن های همراه، که در یک رقابت تنگاتنگ در بازارهای افغانستان رو برو هستند، بیشتر از همه به چشم می خورد.

هزینه

Untitled-2.gif

تبلیغات در سالهای اخیر، به منبع اصلی درآمد رسانه های غیردولتی تبدیل شده است
هزینه تبلیغات، با آن که در افغانستان بسیار بالا نیست، در سال های اخیر به یکی از مهمترین منابع درآمد ایستگاه های تلویزیونی، رادیویی و رسانه های غیردولتی تبدیل شده است.

بخش پیام های بازرگانی تلویزیون پرطرفدار طلوع می گوید که برای پخش یک دقیقه پیام بازرگانی، ششصد دلار دریافت می کند.

هر روز بر تعداد شرکت هایى که کار تبلیغاتى مى کنند افزوده مى شود و شمار زیادى از افراد مشغول به این کار شده اند.

Untitled-3.gif


چندین مجله نیز در همین زمینه در ولایات مختلف افغانستان منتشر می شود.

امروزه، تابلوهای بزرگ تبلیغاتی، با طرح ها و عکس های گوناگون رنگی، در میدان ها و خیابان های داخل و خارج شهرهای افغانستان، توجه هر کسی را به خود جلب می کنند
منبع: http://www.chortke.org

+   عماد عبادی ; ۱:۱٧ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٩ آذر ۱۳۸٧

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir